Hogar / SCRs - Modules / TT142N06KOFKHPSA1
minImg
TT142N06KOFKHPSA1
Infineon Technologies
Producto No:
TT142N06KOFKHPSA1
Descripción:
SCR MODULE 600V 230A MODULE
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Hold (Ih) (Max) 200 mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 2 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 150 mA
Current - On State (It (AV)) (Max) 142 A
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Number of SCRs, Diodes 2 SCRs
Voltage - Off State 600 V
Series -
Package / Case Module
Mfr Infineon Technologies
Package Bulk
Structure Common Cathode - All SCRs
Base Product Number TT142N
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 4800A @ 50Hz