Hogar / SCRs - Modules / TT520N22KOFHPSA2
minImg
TT520N22KOFHPSA2
Ampleon USA Inc.
Producto No:
TT520N22KOFHPSA2
Fabricante:
Ampleon USA Inc.
Descripción:
TT520ThyrisDioModuDK
Guía del usuario
Operating Temperature 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 300 mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 2.2 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 250 mA
Current - On State (It (AV)) (Max) 520 A
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Number of SCRs, Diodes 2 SCRs
Voltage - Off State 2.2 kV
Series -
Package / Case Module
Mfr Ampleon USA Inc.
Package Bulk
Structure Series Connection - All SCRs
Current - On State (It (RMS)) (Max) 1050 A