Hogar / SCRs - Modules / TT700N22KOFHPSA1
minImg
TT700N22KOFHPSA1
Infineon Technologies
Producto No:
TT700N22KOFHPSA1
Descripción:
THYR / DIODE MODULE DK
Guía del usuario
Operating Temperature 135°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 300 mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 2.2 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 250 mA
Current - On State (It (AV)) (Max) 700 A
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Number of SCRs, Diodes 2 SCRs
Voltage - Off State 2.2 kV
Series -
Package / Case Module
Mfr Infineon Technologies
Package Tray
Structure Series Connection - All SCRs
Current - On State (It (RMS)) (Max) 1050 A
Base Product Number TT700N
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 20400A @ 50Hz