Hogar / Rocker Switches / TTGL-LTA201-TR-B/24V
minImg
TTGL-LTA201-TR-B/24V
Carling Technologies
Producto No:
TTGL-LTA201-TR-B/24V
Descripción:
SWITCH ROCKER
Guía del usuario
Illumination Type, Color Incandescent, Red
Operating Temperature 0°C ~ 85°C
Actuator Marking No Marking
Ingress Protection -
Termination Style Solder, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Actuator Type Concave (Standard V) - Illuminated
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 28.57mm x 25.40mm
Current Rating (Amps) 15A (AC)
Circuit DPST
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Mechanical Life -
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) 24 VAC/DC
Series TTG
Switch Function On-Off
Voltage Rating - AC 125 V