Cosel USA, Inc.
Producto No:
TUNS1200F28
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
AC/DC CONVERTER 28V 1200W
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C (With Derating) |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Approval Agency | CE, CSA, cURus, TUV, UL |
| Voltage - Output 1 | 28V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 4.62" L x 3.40" W x 0.50" H (117.3mm x 86.3mm x 12.7mm) |
| Product Status | Active |
| Current - Output (Max) | - |
| Number of Outputs | 1 |
| Series | TUNS (1200W) |
| Type | Enclosed |
| Line Regulation | - |
| Package / Case | 19-DIP Module |
| Efficiency | - |
| Standard Number | 60950-1; 62368-1 |
| Mfr | Cosel USA, Inc. |
| Features | Universal Input |
| Load Regulation | - |
| Package | Box |
| Voltage - Input | 85 ~ 264 VAC |
| Base Product Number | TUNS1200 |