TV0531500000G
Amphenol Anytek
Producto No:
TV0531500000G
Fabricante:
Amphenol Anytek
Descripción:
TERM BLOCK 5POS 45DEG 3.81MM PCB
Guía del usuario
Wire Termination Screw - Rising Cage Clamp
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Screw Thread M2
Contact Material - Plating Copper Alloy - Tin Plated
Positions Per Level 5
Screw Material - Plating Steel - Zinc Plated
Torque - Screw 0.2 Nm (1.7 Lb-In)
Housing Material Thermoplastic
Color Green
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Wire Gauge 16-28 AWG
Number of Levels 1
Series 20-381
Voltage 300 V
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.150" (3.81mm)
Mating Orientation 45° (135°) Angle with Board
Clamp Material - Plating Copper Alloy - Nickel Plated
Features -
Package Bulk
Current 10 A