TV1051500000G
Amphenol Anytek
Producto No:
TV1051500000G
Fabricante:
Amphenol Anytek
Descripción:
TERM BLOCK 10POS 55DEG 5MM PCB
Guía del usuario
Wire Termination Screw - Rising Cage Clamp
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Screw Thread M3
Contact Material - Plating -
Positions Per Level 10
Screw Material - Plating Steel - Zinc Plated
Torque - Screw 0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Housing Material Thermoplastic
Color Green
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Wire Gauge 14-26 AWG
Number of Levels 1
Series TV
Voltage 300 V
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.197" (5.00mm)
Mating Orientation 55° (125°) Angle with Board
Clamp Material - Plating Brass - Nickel Plated
Features -
Package Bulk
Current 10 A