STMicroelectronics
Producto No:
TYN608RG
Fabricante:
Paquete:
TO-220
Lote:
-
Descripción:
SCR 600V 8A TO220AB
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.539
$1.539
10
$1.2559
$12.559
100
$0.976885
$97.6885
500
$0.828001
$414.0005
1000
$0.67449
$674.49
2000
$0.634952
$1269.904
5000
$0.604713
$3023.565
10000
$0.576802
$5768.02
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Off State (Max) | 5 µA |
| Current - Hold (Ih) (Max) | 30 mA |
| SCR Type | Standard Recovery |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 1.3 V |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 15 mA |
| Voltage - On State (Vtm) (Max) | 1.6 V |
| Current - On State (It (AV)) (Max) | 5 A |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220 |
| Voltage - Off State | 600 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Package | Tube |
| Current - On State (It (RMS)) (Max) | 8 A |
| Base Product Number | TYN608 |
| Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) | 95A, 100A |