Hogar / SCRs - Modules / TZ740N22KOFHPSA3
minImg
TZ740N22KOFHPSA3
Infineon Technologies
Producto No:
TZ740N22KOFHPSA3
Descripción:
SCR MODULE 2.2KV 1500A MODULE
En stock : 1
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Hold (Ih) (Max) 500 mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 2 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 250 mA
Current - On State (It (AV)) (Max) 819 A
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Number of SCRs, Diodes 1 SCR
Voltage - Off State 2.2 kV
Series -
Package / Case Module
Mfr Infineon Technologies
Package Tray
Structure Single
Current - On State (It (RMS)) (Max) 1500 A
Base Product Number TZ740N22
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 30000A @ 50Hz