Curtis Industries
Producto No:
U-2
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN BARRIER STRIP 2CIRC 1.16"
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$53.637
$53.637
10
$51.72275
$517.2275
25
$49.8066
$1245.165
50
$49.04052
$2452.026
100
$47.89102
$4789.102
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | 150°C |
| Number of Rows | 2 |
| Barrier Type | 2 Wall (Dual) |
| Top Termination | Screws |
| Voltage Rating | 600V |
| Color | - |
| Current Rating (Amps) | 250A |
| Terminal Screw Material | Copper |
| Mounting Type | Chassis, Panel |
| Material Flammability Rating | UL94 V-1 |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 250MCM (kcmil) - 6 AWG |
| Bottom Termination | Closed |
| Series | U |
| Terminal Screw Finish | - |
| Mfr | Curtis Industries |
| Pitch | 1.160" (29.46mm) |
| Features | Flange |
| Material - Insulation | Phenol Formaldehyde (Phenolic) |
| Number of Circuits | 2 |
| Terminal Block Type | Barrier Block |
| Package | Bulk |
| Number of Wire Entries | 4 |