U51DX-024KK-5
Micronel USA
Producto No:
U51DX-024KK-5
Fabricante:
Micronel USA
Descripción:
FAN BLOWER 65X34.5MM 24VDC RECT
En stock : 5
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -4 ~ 104°F (-20 ~ 40°C)
Air Flow 16.2 CFM (0.454m³/min)
Noise 62.0dB(A)
Ingress Protection -
Static Pressure 20.475 in H2O (5100.0 Pa)
Bearing Type Ball
Current Rating (Amps) 1.50A
Approval Agency CE
Fan Type Blower
Termination 8 Position Rectangular Connector
Voltage - Rated 24VDC
Size / Dimension Rectangular/Rounded - 65mm L x 50mm H
Product Status Active
Voltage Range 12 ~ 24VDC
Weight -
RPM 42200 RPM
Lifetime @ Temp. -
Material - Blade Polyamide (PA6), Nylon 6
Series -
Mfr Micronel USA
Material - Frame Polycarbonate (PC)
Features Speed Sensor (Tach), Hall Sensor, Motor Winding
Package Bulk
Width 34.50mm