UA78L12ACLPRE3
Texas Instruments
Producto No:
UA78L12ACLPRE3
Fabricante:
Texas Instruments
Paquete:
TO-92-3
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
IC REG LINEAR 12V 100MA TO92-3
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 125°C
PSRR 42dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 27V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 100mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Through Hole
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-92-3
Control Features -
Series -
Package / Case TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 12V
Voltage Dropout (Max) 1.7V @ 40mA