UA78L15ACLPRE3
Texas Instruments
Producto No:
UA78L15ACLPRE3
Paquete:
TO-92-3
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
IC REG LINEAR 15V 100MA TO92-3
En stock : 4437
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 125°C
PSRR 39dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 30V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 100mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Through Hole
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package TO-92-3
Control Features -
Series -
Package / Case TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 15V
Voltage Dropout (Max) 1.7V @ 40mA