UA78M12CKTP
Texas Instruments
Producto No:
UA78M12CKTP
Fabricante:
Texas Instruments
Paquete:
TO-252-3
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
IC REG LINEAR FIXED STNDRD REG
En stock : 85113
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1401
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 125°C
PSRR 80dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 30V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 500mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package TO-252-3
Control Features -
Series -
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Protection Features Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 12V
Voltage Dropout (Max) 2V @ 350mA