UA78M33CKCE3
Texas Instruments
Producto No:
UA78M33CKCE3
Fabricante:
Texas Instruments
Paquete:
TO-220-3
Descripción:
IC REG LINEAR FIXED STNDRD REG
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 125°C
PSRR 80dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 25V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 500mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Through Hole
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220-3
Control Features -
Series -
Package / Case TO-220-3
Protection Features Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 2V @ 350mA