NKK Switches
Producto No:
UB15NBKG016DG-JB
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
LOW PROFILE PUSHBUTTON/ILLUMINAT
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$28.4525
$28.4525
10
$25.84095
$258.4095
25
$24.67948
$616.987
50
$23.37266
$1168.633
100
$22.5017
$2250.17
250
$21.049986
$5262.4965
500
$17.966875
$8983.4375
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Illumination Type, Color | LED, Amber/Blue |
| Operating Temperature | -25°C ~ 50°C |
| Ingress Protection | - |
| Actuator Marking | No Marking |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Rectangular, Button |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 22.40mm x 16.20mm |
| Current Rating (Amps) | 0.4VA (AC/DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Mechanical Life | 1,000,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | 2.1, 3 VDC |
| Series | UB |
| Voltage Rating - DC | 28 V |
| Type | Standard, Illuminated |
| Switch Function | On-Mom |
| Voltage Rating - AC | 28 V |
| Electrical Life | 200,000 Cycles |
| Mfr | NKK Switches |
| Features | With Barrier |
| Package | Bulk |
| Color - Actuator/Cap | Clear (White Filter/Diffuser) |
| Base Product Number | UB15NBK |