UBT1V521MPD8TD
Nichicon
Producto No:
UBT1V521MPD8TD
Fabricante:
Nichicon
Descripción:
CAP ALUM 520UF 20% 35V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension -
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UBT
Package / Case Radial, Can
Mfr Nichicon
Capacitance 520 µF