UBY1E123MHL
Nichicon
Producto No:
UBY1E123MHL
Fabricante:
Nichicon
Descripción:
CAP ALUM 12000UF 20% 25V RADIAL
En stock : 83
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 135°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.634" (41.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 3.468 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 135°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 18mOhm @ 100kHz
Ratings -
Series UBY
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 4.08 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 12000 µF