UBY1E622MHL6
Nichicon
Producto No:
UBY1E622MHL6
Descripción:
CAP ALUM 6200UF 20% 25V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 135°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.043" (26.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 3.825 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 135°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 25mOhm @ 100kHz
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 4.5 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 6200 µF