UCC28C57HQDRQ1
Texas Instruments
Producto No:
UCC28C57HQDRQ1
Fabricante:
Texas Instruments
Paquete:
8-SOIC
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
AUTOMOTIVE, 30-V, LOW-POWER CURR
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
Synchronous Rectifier No
Serial Interfaces -
Output Type Transistor Driver
Output Configuration Positive
Topology Buck, Boost, Flyback, Forward Converter, SEPIC
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 8-SOIC
Clock Sync Yes
Number of Outputs 1
Duty Cycle (Max) 100%
Control Features Current Limit, Dead Time Control, Enable, Frequency Control, Soft Start
Series Automotive, AEC-Q100
Function Step-Up, Step-Down, Step-Up/Step-Down
Output Phases 1
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Frequency - Switching 1MHz
Mfr Texas Instruments
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 28V