Hogar / DC DC Converters / UCH-15/6.7-D48NB-C
minImg
UCH-15/6.7-D48NB-C
Murata Power Solutions Inc.
Producto No:
UCH-15/6.7-D48NB-C
Descripción:
DC DC CONVERTER 15V 100W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 2.25 kV
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.40" L x 2.30" W x 0.40" H (61.0mm x 58.4mm x 10.2mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 6.7A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series UCH
Power (Watts) 100 W
Type Isolated Module
Package / Case 9-DIP Module, 1/2 Brick
Efficiency 92%