Hogar / LED Drivers / UCP05U-120-36
minImg
UCP05U-120-36
ERP Power, LLC
Producto No:
UCP05U-120-36
Fabricante:
ERP Power, LLC
Descripción:
LED DRIVER CC AC/DC 28-36V 120MA
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -30°C ~ 40°C
Voltage - Input (Max) 132VAC
Termination Style Wire Leads
Approval Agency cRUcs, FC, CE, CB
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.33" L x 1.06" W x 0.65" H (110.0mm x 26.9mm x 16.5mm)
Product Status Obsolete
Weight -
Current - Output (Max) 120mA
Ratings IP20
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series UCP (17W)
Power (Watts) 4 W
Type Constant Current
Efficiency 87%
Voltage - Output 28 ~ 36V