Hogar / DC DC Converters / UCQ-3.3/35-D24PB-C
minImg
UCQ-3.3/35-D24PB-C
Murata Power Solutions Inc.
Producto No:
UCQ-3.3/35-D24PB-C
Descripción:
DC DC CONVERTER 3.3V 115W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Isolation 2.25 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.30" L x 1.45" W x 0.40" H (58.4mm x 36.8mm x 10.0mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 35A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Control Features Enable, Active High
Series UCQ
Power (Watts) 115 W
Type Isolated Module
Package / Case 8-DIP Module, 1/4 Brick
Efficiency 89%