UCQ1V220MCL1GB
Nichicon
Producto No:
UCQ1V220MCL1GB
Fabricante:
Nichicon
Descripción:
CAP ALUM 22UF 20% 35V SMD
En stock : 850
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Audio
Height - Seated (Max) 0.425" (10.80mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 40 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UCQ
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 60 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 22 µF