UCR01MVPFLR510
Rohm Semiconductor
Producto No:
UCR01MVPFLR510
Paquete:
0402
Descripción:
THICK FILM LOW OHMIC CHIP RESIST
En stock : 7258
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.017" (0.42mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Temperature Coefficient 0/ +200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 510 mOhms
Series UCR
Power (Watts) 0.125W, 1/8W