UCR01MVPFLR750
Rohm Semiconductor
Producto No:
UCR01MVPFLR750
Paquete:
0402
Descripción:
RES 0.75 OHM 1% 1/8W 0402
En stock : 871
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.017" (0.43mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Temperature Coefficient 0/ +200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 750 mOhms
Series UCR
Power (Watts) 0.125W, 1/8W