UCR10EVHFSR051
Rohm Semiconductor
Producto No:
UCR10EVHFSR051
Fabricante:
Rohm Semiconductor
Paquete:
0805
Descripción:
RES 0.051 OHM 1% 1/3W 0805
En stock : 205
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient 0/ +150ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 51 mOhms
Series UCR
Power (Watts) 0.333W, 1/3W