UCR10EVHJSR062
Rohm Semiconductor
Producto No:
UCR10EVHJSR062
Descripción:
RES 0.062 OHM 5% 1/3W 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient 0/ +150ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 62 mOhms
Series UCR
Power (Watts) 0.333W, 1/3W