UCYW6220MHD1TO
Nichicon
Producto No:
UCYW6220MHD1TO
Descripción:
CAP ALUM 22UF 20% 420V RADIAL
En stock : 473
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 420 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 285 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 12000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 570 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 22 µF