UCZ1J181MNQ1ZD
Nichicon
Producto No:
UCZ1J181MNQ1ZD
Descripción:
CAP ALUM 180UF 20% 63V SMD
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.571" (14.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.535" L x 0.535" W (13.60mm x 13.60mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 500 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 200mOhm @ 100kHz
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 1 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 180 µF