UCZ1J330MCL1GS
Nichicon
Producto No:
UCZ1J330MCL1GS
Descripción:
CAP ALUM 33UF 20% 63V SMD
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 85 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 500mOhm
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 170 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 33 µF