UCZ1K100MCL1GS
Nichicon
Producto No:
UCZ1K100MCL1GS
Fabricante:
Nichicon
Descripción:
CAP ALUM 10UF 20% 80V SMD
En stock : 1000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 80 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 35 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 750mOhm
Ratings -
Series UCZ
Package / Case Radial, Can - SMD
Mfr Nichicon
Capacitance 10 µF