UDB1H1R5MPM1TD
Nichicon
Producto No:
UDB1H1R5MPM1TD
Fabricante:
Nichicon
Descripción:
CAP ALUM 1.5UF 20% 50V RADIAL
En stock : 144
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Polarization Bi-Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications Audio
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UDB
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 245 mA @ 13 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 1.5 µF