UDB1H6R8MHM1TO
Nichicon
Producto No:
UDB1H6R8MHM1TO
Fabricante:
Nichicon
Descripción:
CAP ALUM 6.8UF 20% 50V RADIAL
En stock : 5449
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Polarization Bi-Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications Audio
Height - Seated (Max) 0.827" (21.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UDB
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 540 mA @ 2.9 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 6.8 µF