Hogar / DC DC Converters / UEE-3.3/25-D48NB-C
minImg
UEE-3.3/25-D48NB-C
Murata Power Solutions Inc.
Producto No:
UEE-3.3/25-D48NB-C
Descripción:
DC DC CONVERTER 3.3V 83W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 2.25 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.30" L x 0.90" W x 0.50" H (58.4mm x 22.9mm x 12.7mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 25A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Control Features Enable, Active Low
Series UEE
Power (Watts) 83 W
Type Isolated Module
Package / Case 8-DIP Module, 1/8 Brick
Efficiency 90%