UES1A102MHM1TN
Nichicon
Producto No:
UES1A102MHM1TN
Fabricante:
Nichicon
Descripción:
CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL
En stock : 229
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Polarization Bi-Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications Audio
Height - Seated (Max) 1.043" (26.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UES
Package / Case Radial, Can
Mfr Nichicon
Capacitance 1000 µF