UES1A220MDM1TD
Nichicon
Producto No:
UES1A220MDM1TD
Descripción:
CAP ALUM 22UF 20% 10V RADIAL
En stock : 347
Polarization Bi-Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications Audio
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Mfr Nichicon
Capacitance 22 µF