UES1C102MHM1TO
Nichicon
Producto No:
UES1C102MHM1TO
Descripción:
CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Bi-Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications Audio
Height - Seated (Max) 1.043" (26.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Mfr Nichicon
Capacitance 1000 µF