UES1C221MPM1TD
Nichicon
Producto No:
UES1C221MPM1TD
Descripción:
CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL
En stock : 1269
Polarization Bi-Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications Audio
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Mfr Nichicon
Capacitance 220 µF