UES1H221MHM1TN
Nichicon
Producto No:
UES1H221MHM1TN
Descripción:
CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL
En stock : 1335
Polarization Bi-Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications Audio
Height - Seated (Max) 1.043" (26.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Mfr Nichicon
Capacitance 220 µF