Hogar / Single Diodes / UF27520070A1.T1
minImg
UF27520070A1.T1
SMC Diode Solutions
Producto No:
UF27520070A1.T1
Paquete:
Die
Descripción:
DIODE GEN PURP 200V 90A DIE
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 70 ns
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package Die
Current - Reverse Leakage @ Vr 60 µA @ 200 V
Series -
Package / Case Die
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 90 A
Mfr SMC Diode Solutions
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200 V
Package Tray
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)
Current - Average Rectified (Io) 90A