UFEC30-48D15W
P-DUKE Technology, Inc.
Producto No:
UFEC30-48D15W
Descripción:
DC/DC CONVERTER +/-15V 30W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 92°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -15V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.6 kV
Approval Agency CB, CE
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.00" L x 2.25" W x 0.79" H (101.6mm x 57.2mm x 20.1mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 1A, 1A
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 18V
Series UFEC30W (30W)
Power (Watts) 30W
Type Enclosed
Efficiency 85%