UFG0J102MPM1TD
Nichicon
Producto No:
UFG0J102MPM1TD
Fabricante:
Nichicon
Descripción:
CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V RADIAL
En stock : 1776
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications Audio
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 485 mA @ 120 Hz
Product Status Last Time Buy
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UFG
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 557.75 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 1000 µF