UFG1H010MDM
Nichicon
Producto No:
UFG1H010MDM
Fabricante:
Nichicon
Descripción:
CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL
En stock : 2793
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications Audio
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 9 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UFG
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 18 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 1 µF