Hogar / Coaxial Cables (RF) / UFL-2LPHF6-062N1D-A-150
minImg
UFL-2LPHF6-062N1D-A-150
Hirose Electric Co Ltd
Producto No:
UFL-2LPHF6-062N1D-A-150
Descripción:
CBL ASSY U.FL PLUG-PLUG 5.906"
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 90°C
Cable Type 0.95mm OD Coaxial Cable
1st Connector U.FL (UMCC) Plug, Right Angle
2nd Contact Gender Female
Ingress Protection -
Color Gray
Cable Impedance 50 Ohms
2nd Connector U.FL (UMCC) Plug, Right Angle
1st Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature -
Product Status Active
2nd Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Series U.FL
Length 5.906" (150.00mm)
Mfr Hirose Electric Co Ltd
1st Contact Gender Female
1st Connector Mounting Feature -
Style U.FL (UMCC) to U.FL (UMCC)
Features -
Package Bulk
Frequency - Max 6 GHz