UGF12HTHE3/45
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
UGF12HTHE3/45
Paquete:
ITO-220AC
Descripción:
DIODE GEN PURP 500V 12A ITO220AC
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 50 ns
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package ITO-220AC
Current - Reverse Leakage @ Vr 30 µA @ 500 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-220-2 Full Pack, Isolated Tab
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.75 V @ 12 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 500 V
Package Tube
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C
Current - Average Rectified (Io) 12A