UGS1C302MNN1022RU
Chinsan (Elite)
Producto No:
UGS1C302MNN1022RU
Fabricante:
Chinsan (Elite)
Descripción:
CAP ALUM POLY 3000UF 20% 16V T/H
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.925" (23.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 10mOhm
Ratings -
Series UGS
Type Polymer
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 7.6 A @ 100 kHz
Mfr Chinsan (Elite)
Capacitance 3000 µF