UH035M101F12PE50P35A
Suscon
Producto No:
UH035M101F12PE50P35A
Fabricante:
Suscon
Descripción:
CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL TH
En stock : 1000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 10
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 130°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 270 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 130°C
Ratings AEC-Q200
Series UH
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 360 mA @ 100 kHz
Mfr Suscon
Capacitance 100 µF
Package Bulk
Impedance 220 mOhms