UHA1H2R2MHD
Nichicon
Producto No:
UHA1H2R2MHD
Descripción:
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Bi-Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.024" (26.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 5 A @ 15.75 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 2.2 µF