UHE2A101MPD
Nichicon
Producto No:
UHE2A101MPD
Fabricante:
Nichicon
Descripción:
CAP ALUM 100UF 20% 100V RADIAL
En stock : 18763
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.984" (25.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 416.5 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 7000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UHE
Package / Case Radial, Can
Mfr Nichicon
Capacitance 100 µF
Package Bulk
Impedance 200 mOhms